Τις μεγαλύτερες ριπές ανέμου που καταγράφηκαν χθες Πέμπτη 24/2, σε όλη τη χώρα, είχε και πάλι η Τήνος. Συγκεκριμένα, οι ριπές του ανέμου στον Άγιο Ιωάννη-Πόρτο έφτασαν τα 109 km/h, ενώ στην 5η θέση ήταν η Μύκονος με 90 km/h.
Όπως αναφέρει το meteo.gr:
Σύμφωνα με το δίκτυο αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr, πολύ ενισχυμένοι βόρειοι άνεμοι πνέουν στα ανατολικά ηπειρωτικά και στο Αιγαίο την Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου 2022, με τις ριπές του ανέμου στον Άγιο Ιωάννη – Πόρτο Τήνου να φτάνουν τα 109 km/h.
Στον παρακάτω πίνακα παρουσιάζονται οι οκτώ μεγαλύτερες ριπές ανέμου έως τις 11:30 το πρωί.