Μετά από απόφαση του Σεβασμιωτάτου Αρχιεπισκόπου μας, π. Νικολάου, ανακοινώνουμε ότι:
Στις 6 Δεκεμβρίου 2020, ημέρα Κυριακή, εορτή του Αγίου Νικολάου, δεν θα δεχθεί επισκέψεις για την ονομαστική του εορτή. Επιθυμεί να συνεχίσουμε όλοι μαζί να τηρηθούμε πιστά και σχολαστικά: τις αποφάσεις της Πολιτείας και τις συμβουλές της Εκκλησίας που αποσκοπούν στην προστασία της ανθρώπινης ζωής, αποφεύγοντας καταστάσεις που μπορεί να συμβάλουν στην μετάδοση του επικίνδυνου κορωνοϊού.
Είθε ο Κύριος, με τις ικεσίες του Αγίου Νικολάου, να μας απαλλάξει και από τις φουρτούνες της στεριάς που προκαλεί ο ύπουλος αυτός ιός, για να γιορτάσουμε με κάθε επισημότητα τις Άγιες Εορτές των Χριστουγέννων.
Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση