Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Υστερνιωτών Τήνου η “Η Αγία Παρασκευή” σεβόμενοι τα μέτρα λόγω πανδημίας covid-19 τα οποία έχουν εξαγγελθεί και για την ασφάλεια όλων μας, δεν θα πραγματοποιήσει πολλές εκδηλώσεις όπως κάθε χρόνο.
Θα αρκεστούμε σε μικρές συγκεντρώσεις με μικρό αριθμό συμμετεχόντων π. χ πεζοπορίες, ομιλίες ή προβολές και πάντα με βάση την εξέλιξη των επόμενων ημερών και τα μέτρα που θα ανακοινώσει η κυβέρνηση και ο Δήμος Τήνου για τον Αύγουστο.
Θα σας ενημερώνουμε με ανακοινώσεις από την σελίδα μας, αλλά και στους πίνακες ανακοινώσεων του χωριού!!!
Θα είμαστε όμως παρόντες σε δράσεις κοινωνικού χαρακτήρα, υποστηρικτές όπου έχει ανάγκη ο οικισμός μας, εθελοντές όπου μας ζητηθεί ή εντοπίσουμε την ανάγκη.
Να περάσουμε όλοι ένα όμορφο και ήσυχο καλοκαίρι.