Έλαβα γνώση της ανακοινώσεως που εξέδωσε ο Δήμαρχος, το περιεχόμενο της οποίας μου προκάλεσε ιδιαίτερη έκπληξη. Αντιπαρέρχομαι τους συκοφαντικούς χαρακτηρισμούς προς το πρόσωπό μου επιφυλασσόμενος για κάθε νόμιμο δικαίωμα μου, δηλώνοντας οτι εχω το αναφαίρετο δικαίωμα να συμμετέχω στα κοινά της πόλης μας χωρίς να δεσμεύομαι απο τις αποφάσεις της δημοτικής παράταξης του Δημάρχου.
Η υποψηφιότητα μου ως αντιπρόεδρος του Ιδρύματος στοχεύει μόνον στην ομαλή συνεργασία ολων των πλευρών για την προαγωγή των σκοπών του Π.Ι.Ι.Ε.Τ., προασπίζοντας παράλληλα το αυτοδιοίκητο και τον λαϊκό χαρακτήρα του Ιδρύματος.
Δεν πρόκειται να εμπλακώ σε άγονες αντιπαραθέσεις και θα συνδράμω με όλες μου τις δυνάμεις για την ενότητα στο ίδρυμα.
Δημήτρης Λούβαρης