Σύμφωνα με ενημέρωση που έκανε πριν λίγα λεπτά ο Δήμαρχος Τήνου, Παναγιώτης Κροντηράς στο Δημοτικό Συμβούλιο, αύριο αναμένεται να απομακρυνθεί από το έξω λιμάνι ο επικίνδυνος – κατεστραμμένος οικίσκος που προοριζόταν για το υδατοδρόμιο.
Σε τουλάχιστον τρεις αναρτήσεις μας είχαμε αναφερθεί ότι ήταν επιτακτική ανάγκη να απομακρυνθεί ο οικίσκος λόγω επικινδυνότητας.
Τέλος, να θυμίσουμε ότι στην κακοκαιρία του Νοεμβρίου έγιναν οι πρώτες μεγάλες ζημιές και έπειτα σε κάθε “νοτιαδούρα” οι καταστροφές ήταν συνεχιζόμενες.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/386453883_1322854395092294_1970510149100239946_n-1-1024x576.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/369668070_873851497697046_4887340838342554829_n-e1700990853516-1024x543.webp)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG_3101-1024x553.webp)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/01/tinos3-1024x618.jpg)