Από τον Δεκέμβριο, η Tinos Cineφilia έχει πραγματοποιήσει 6 προβολές στο Halaris Art & Coffee και θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τη Λουκία και την ομάδα της για τη θερμή υποδοχή τους.
Με τον Μάρτιο να προαναγγέλλει την έναρξη της άνοιξης, η Tinos Cineφilia έρχεται πιο κοντά στη θάλασσα, και είναι πολύ χαρούμενη που θα εγκατασταθεί στο ΝΕΡΟ 2 Τετάρτες τον μήνα!
Σας περιμένουμε την Τετάρτη 6 Μαρτίου από τις 7.30μμ με το ισπανικό θρίλερ Ο ΕΧΘΡΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ – AS BESTAS του Ροδρίχο Σορογκογιέν
Προβολή στις 8.30μμ – Είσοδος Ελεύθερη
Η ταινία θα έχει αγγλικούς υπότιτλους, για όσους δεν διαβάζουν ελληνικά
Ο Εχθρός δίπλα μου – As Bestas – Rodrigo Sorogoyen – Ισπανία/ Γαλλία – 2022 – 137′
Ένα ζευγάρι Γάλλων μετακομίζει σε ένα ορεινό χωριό της βορειοδυτικής Ισπανίας, όπου αγοράζει μια αγροικία και ένα μικρό κομμάτι γης. Προσπαθεί να συμβιώσει με τους ντόπιους, αλλά η δημιουργία ενός αιολικού πάρκου στην περιοχή θα στρέψει τους χωρικούς εναντίον του.