Σύλλογος “Άγιος Αντώνιος” Στενής Τήνου
Σκοπός της ύπαρξης των Πολιτιστικών Συλλόγων είναι να προσφέρουν όσο μπορούν στην τοπική κοινωνία.
Έτσι λοιπόν ο Σύλλογος μας αποφάσισε να βοηθήσει στην λειτουργία του Κ.Υ της Τήνου, διαθέτοντας από σήμερα στο Λαογραφικό Μουσείο του χωριού μου το βιβλίο του συμπατριώτη μας Ιακώβου Απέργη “Συνταγολόγιο – Μαγειρική και Υγεία”.
Ένα βιβλίο που γράφτηκε για ανθρώπους που έχουν πρόβλημα στην μάσηση, αλλά έχουν δικαίωμα στο νόστιμο φαγητό. Ο Ιάκωβος Απέργης, σεφ στο Τζάνειο Νοσοκομείο προσπάθησε και προσπαθεί πάντα να κάνει το νοσοκομειακό φαγητό νόστιμο και ελκυστικό.
Εκτός από το Λαογραφικό Μουσείο τα μέλη και οι φίλοι του Συλλόγου μπορούν να το προμηθευτούν από τα μέλη του ΔΣ απλά στέλνοντας ένα μήνυμα εδώ.
Το κόστος για την αγορά του βιβλίου είναι 25€ και μέρος των εσόδων προσφέρεται από τον συγγραφέα στο ΚΥ της Τήνου.
Ας στηρίξουμε αυτή την προσπάθεια.