Αποφασίστηκε η χρηματοδότηση συγκεκριμένων αθλητικών γεγονότων που θα πραγματοποιηθούν στην Τήνο, σύμφωνα με την ανακοίνωση του Δημάρχου.
Η ανακοίνωση αναφέρει:
H επένδυση στον αθλητισμό είναι επένδυση στη ζωή. Στο πλαίσιο αυτό μετά από εισήγησή μου στην πρόσφατη συνεδρίαση της ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΔΗΜΩΝ, όπου είμαι μέλος του Δ.Σ., αποφασίστηκε ομόφωνα η χρηματοδότηση συγκεκριμένων αθλητικών γεγονότων που θα πραγματοποιηθούν στο νησί μας, σε συνεργασία με τα τοπικά αθλητικα σωματεία B.C. Peristerionas – Περιστεριώνας Τήνου και Α.Ο. Ποσειδώνας Τήνου.
Συγκεκριμένα θα χρηματοδοτηθούν:
Με 8680,00 ευρώ η διεξαγωγή του Karagoutis Training Camp, το οποίο θα παρακολουθήσουν δωρεάν οι αθλητές του σωματείου Περιστεριώνα απο 27 Ιουνίου έως και 2 Ιουλίου.
Με 4750,00 ευρώ η προετοιμασία στην Τήνο της Εθνικής ομάδας βόλεϊ μικρών κατηγοριών την περίοδο του Πάσχα