![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434120969_942526310455795_8182939849311926568_n-1024x576.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/433440417_959496335640994_7058997761794762517_n-1024x576.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434187526_1082890366146785_5925041522903520366_n-1024x576.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/03/434104111_428678406274259_2066394026978100073_n-1024x576.jpg)
Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του Περιστεριώνα Τήνου και ηττήθηκαν στο δεύτερο ημιτελικό του Final Four νεανίδων που πραγματοποιείται στο Κλειστό Γυμναστήριο Τήνου. Η ομάδα από την Τήνο ηττήθηκε με 52-39 από τον Αθλητικό Όμιλο Πάρου.
Η ομάδα της Πάρου ήταν από την αρχή της αναμέτρησης μπροστά στο σκορ και διατήρησαν το προβάδισμα τους καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Σε κάθε προσπάθεια “αντεπίθεσης” του Περιστεριώνα η ομάδα του Α.Ο.Π είχε τις απαντήσεις.
Ο Περιστεριώνας θα αντιμετωπίσει αύριο στις 12.15 στο μικρό τελικό την ομάδα ΑΠΑΣ Φανάρια. Ο μεγάλος τελικός θα γίνει στις 10.0 μεταξύ της Άνδρου και της Πάρου.