![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/09/307750036_10158859544818359_2877652637134119900_n.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/09/306005384_10158859545068359_3654043327574340252_n.jpg)
Διαμορφώθηκε η πλατεία στον οικισμό του Καρκάδου όπως έκανε γνωστό ο Δήμαρχος Τήνου, Γιάννης Σιώτος με σχετική ανάρτηση του. Ο δήμαρχος Τήνου αναφέρει χαρακτηριστικά:
«Οι πλατείες, (μικρές, μεγάλες, νεότερες, παλαιότερες), ειδικά στα πανέμορφα χωριά μας είναι τόποι συνάντησης κατοίκων και επισκεπτών 365 μέρες το χρόνο. Απαιτούν φροντίδα, σεβασμό και ανάδειξη του ιδιαίτερου χαρακτήρα τους. Η φωτό από τη δημιουργία-διαμόρφωση της πλατείας στον οικισμό Καρκαδος»
Μια πρόταση του Προέδρου της Τ.Κ. Πέτρου Κουκουλα που γίνεται πράξη.