Επιστολή προς την ΚΕΔΕ απέστειλε ο Δήμαρχος Τήνου, Γιάννης Σιώτος ώστε να προωθηθεί στα αρμόδια Υπουργεία το αίτημα του για παράταση στην λειτουργία της πλατφόρμας για τα αδήλωτα τετραγωνικά.
Μέσω αυτής της πλατφόρμας, οι ενδιαφερόμενοι πολίτες μπορούν να δηλώσουν τον πραγματικό αριθμό των τετραγωνικών μέτρων των ακινήτων τους (κτισμάτων εντός και εκτός οικισμού και οικοπέδων) με απαλλαγή των αναδρομικών χρεώσεων, των προστίμων και των προσαυξήσεων για τις χρονικές περιόδους πριν από το 2020.