Σύμφωνα με ανακοίνωση που εξέδωσε πριν λίγα λεπτά ο δήμαρχος Τήνου, ο όμιλος Κοπελούζου ακύρωσε το σχεδιασμό για την εγκατάσταση 15 ανεμογεννητριών.
Σύμφωνα με πληροφορίες από την εν εξελίξει διαδικασία στο Συμβούλιο της Επικρατείας, ο όμιλος Κοπελούζου ακύρωσε το σχεδιασμό για την εγκατάσταση 15 ανεμογεννητριών στην ενδοχώρα του νησιού μας.
Αυτό αποτελεί δικαίωση των αγώνων του τηνιακου λαού και της δημοτικής αρχής τα τελευταία 5 χρόνια.
Συνεχίζουμε ενωμένοι με σοβαρότητα, ψυχραιμία και θεσμικές διαδικασίες τη προσπάθεια για τη διαφύλαξη του μοναδικού τηνιακου τοπίου και το σεβασμό του περιβάλλοντος.