Ο Δήμος Τήνου προχώρηση στην σύσταση υποστηρικτικής δομής κοινωνικής πρόνοιας. Η δομή αυτή θα παρέχει υπηρεσίες στους κατοίκους που δεν μπορούν ή δεν επιτρέπεται να μετακινηθούν από τις οικίες τους.
Η ανακοίνωση του Δημάρχου αναφέρει χαρακτηριστικά:
Σήμερα συστήσαμε προσωρινή υποστηρικτική δομή κοινωνικής πρόνοιας και αλληλεγγύης με επικεφαλής την αρμόδια Αντιδήμαρχο Ευγενία Αλοιμόνου.
Η δομή αυτή θα παρέχει υπηρεσίες κοινωνικής φροντίδας σε κατοίκους που δεν μπορούν ή δεν επιτρέπεται να μετακινηθούν από τις οικίες τους και αδυνατούν κατά δήλωσή τους να εξυπηρετηθούν (τηλέφωνο επικοινωνίας 22833.60134/ dimostinou2020@gmail.com).
#μενουμε_σπιτι# φροντίζουμε εμείς για εσας