Έγινε γνωστό σήμερα μέσα από το σύστημα Διαύγεια, η απόφαση της Διοίκησης της 2ης Υγειονομικής Περιφέρειας Πειραιώς και Αιγαίου. Η δωρεά ενός ηλεκτροκαρδιογράφου στο Κέντρο Υγείας Τήνου.
Όπως αναφέρει η απόφαση ο κ. Ιάκωβος Απέργης κάνει δωρεά ενός (1) Ηλεκτροκαρδιογράφου του οίκου EDAN INSTRUMENTS INC, μοντέλο SE-3 για την κάλυψη των αναγκών του ΚΥ ΤΗΝΟΥ.
«Εκφράζουμε τις ειλικρινείς ευχαριστίες μας στον κ. Απέργη για την αξιέπαινη πρωτοβουλία του» αναφέρει μεταξύ άλλων η απόφαση του Διοικητή.