Για ακόμα μία φορά τα παιδιά μας, μας έκαναν υπερήφανους!
Η συμμετοχή των δύο ομάδων του Γυμνασίου Τήνου στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Skills Club: Δεξιότητες Νέων για τον 20ο αιώνα» του Βρετανικού Συμβουλίου, σε συνεργασία με το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννα Λάτση και η σπουδαία πρόκριση του Γ’2 «Αρωγός όρασης» στην τελική δεκάδα του διαγωνισμού, μας γεμίζει ελπίδα και αισιοδοξία, ότι το μέλλον του τόπου μας βρίσκεται σε πολύ καλά χέρια!
Εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος, καθιστώντας την Τήνο πρωτοπόρο, καθώς, σύμφωνα με το Βρετανικό Συμβούλιο, πρώτη φορά συμμετείχε σχολείο από τη νησιωτική χώρα της Ελλάδας σε αυτόν τον διαγωνισμό. Πάντα πρωτιές! Πάντα επιτυχίες!
ΔΥΝΑΜΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ