Ολοκληρώθηκε σήμερα η Εαρινή Πανήγυρη της Παναγίας Βρυσιώτισσας στο νησί της Τήνου. Χθες, 11 Μαΐου τελέστηκε στο χωριό του Ταραμπάδου Πολυαρχιερατικός Πανηγυρικός Εσπερινός ενώ σήμερα Κυριακή, 12 Μαΐου στις 09.00 η η λιτάνευση της Εικονίσματος από το χωριό του Ταραμπάδου προς το Βρυσί.
Έπειτα, έλαβε χώρα η Πολυαρχιερατική Πανηγυρική Θεία Λειτουργία. Παρών σήμερα στο Βρυσί ήταν μεταξύ άλλων ο Βουλευτής Κυκλάδων, Φίλιππος Φόρτωμας, ο Δήμαρχος Τήνου, η Έπαρχος Τήνου, Αντιδήμαρχοι, Δημοτικοί και Τοπικοί Σύμβουλοι.
Μετά το τέλος της λειτουργίας ευλογήθηκαν οι οδηγοί και τα οχήματα. Και του Χρόνου να είμαστε καλά. Με υγεία.
Θα ακολουθήσει νεότερη ανάρτηση.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/05/bb295260-03db-4086-8ac4-78b03e0b30e0.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/05/caef9a47-6885-41a5-8929-7156a9dae000.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/05/5414c7e0-86df-479f-be85-22b7022deaef.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/05/b7260afb-1fde-4bc1-be25-f40271b92bf0.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/05/1b459bdc-53b1-4e28-8411-81ccc54b7df4.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/05/71d5c90b-2e4c-4796-958b-1b67a8b83a5a.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/05/fd48b61a-7f80-4acf-9ec4-b4ad2d0d2a73.jpg)