Ευχαριστήριο μήνυμα από την Έπαρχο Τήνου, Αναστασία Δεληγιάννη – Άσπρου σχετικά με την χθεσινή φωτιά στο νησί.
Αξίζει ένα μεγάλο ευχαριστώ από όλους μας και συγχαρητήρια στον προϊστάμενο του πυροσβεστικού κλιμακίου Τήνου και στους πυροσβέστες που επιχείρησαν αποτελεσματικά και μεθοδικά, από την πρώτη στιγμή, στο πεδίο της χτεσινής φωτιάς και με υπεράνθρωπες προσπάθειες κατάφεραν να δαμάσουν τις φλόγες που πλησίαζαν απειλητικά στον οικισμό του Αγίου Ιωάννη Πόρτο, στο Όρος, αλλά και σε κατοικίες στο Φερό Χωριό, στη Λυχναφτιά και στην περιοχή Βολικού.
Ήταν άμεση και αποτελεσματική η συνδρομή του Γ.Γ. Γραμματέα Πολιτικής Προστασίας, του χωρικού Αντιπεριφερειάρχη Κυκλάδων και υπεύθυνου Πολιτικής Προστασίας Γιώργου Λεονταρίτη, του Δήμου Τήνου και των υπηρεσιών του, της Πυροσβεστικής, του Προϊστάμενου της Διεύθυνσης Πολιτικής Προστασίας της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του αρμόδιου υπαλλήλου στην Περιφερειακή Ενότητα Τήνου, του Λιμενικού Σώματος, της Αστυνομίας, των ναυτιλιακών εταιρειών που συνέδραμαν με το να φτάσουν στο νησί και να βοηθήσουν στο έργο της κατάσβεσης δυνάμεις που ήρθαν από τη Σύρο, την Αθήνα και την Άνδρο, αλλά και η συνδρομή των εθελοντών, είτε επαγγελματιών είτε ανθρώπων που δήλωσαν παρόντες για να βοηθήσουν όσους είχαν ανάγκη.
Μπράβο σε όλους !!!!!