Ευχαριστήριο από το Τμήμα Τήνου Διεθνούς Συμβουλίου Χορού Cid Unesco
Το διήμερο 27 & 29 Απριλίου το Tinos Section Cid Unesco και το Διεθνές Κέντρο Χορού και θεάτρου Μήλου, παρουσίασαν τον « Κήπο των θαυμάτων» στο χώρο Στέγης Παιδείας και Πολιτισμού Δήμου Τήνου (Μοσχούλειος Σχολή). Μαζί τους τα παιδιά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού. Σχολείου Μήλου και του Tinos house of Dance.
Σεμινάριο. Ομιλία, Περφόρμανς συνέθεσαν τον «Κήπο των θαυμάτων». Τέλος οι δυο συμμετέχοντες φορείς Τήνου & Μήλου επισφραγίσαν μέσο της Αδελφοποίησης τους « Χορευτικές Αμφικτιονίες» την αρχή μιας δημιουργικής συνεργασίας στα πλαίσια του ΕυρυΤήνια art festival.
Σε όλο αυτό στάθηκαν δίπλα η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και ιδιαίτερα Έπαρχος Τήνου, ο Δήμος Τήνου και ο Δήμαρχος και το Ίδρυμα Τηνιακού Πολιτισμού τους οποίους ευχαριστούμε θερμά.
Ευχαριστούμε την κ.Χάλαρη Μηλίτσα, το Κ.Σπανό Ιωάννη, το Κ.Φραγκίσκο Δελατόλα. Τέλος ευχαριστούμε για την παρουσία τους την κ. Ειρηνοδίκη Τήνου, και τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Τήνου και όλους όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους.
Η Πρόεδρoς & το Δ. Σ. του Tinos Section Cid