Χθες το βράδυ έφτασε στο νησί της Τήνου η ΜΟΜΚΑ επιβεβαιώνοντας το Tinos Today και την πρόσφατη ανάρτηση που κάναμε (διαβάστε εδώ).
Να θυμίσουμε ότι θα παραμείνει στο νησί για μια εβδομάδα. Θα φύγει Μεγάλη Τετάρτη και θα επιστρέψει τη Δευτέρα του Θωμά για να αποκαταστήσει τα 40 χιλιόμετρα που έχουν μπει στη συγκεκριμένη σύμβαση με τον Δήμο Τήνου.
Η ΜΟΜΚΑ στο πλαίσιο της κοινωνικής προσφοράς των Ενόπλων Δυνάμεων, ήρθε στο νησί με έξι μηχανήματα, οχτώ άτομα στρατιωτικό προσωπικό.
Θα πραγματοποιηθούν διαμορφώσεις και επιδιορθώσεις στο αγροτικό δίκτυο του νησιού. Πρόκειται για το πρώτο στάδιο των εργασιών. Οι άλλες δύο προγραμματικές θα εκτελεστούν μετά το Πάσχα.