Καλύτερη είναι σήμερα το πρωί η εικόνα από τα χιόνια στην πόλη του νησιού ωστόσο, στα χωριά της Τήνου συνεχίζεται ο αγώνας από τα μηχανήματα και τους φορείς ώστε να είναι δυνατή η πρόσβαση σε αυτά.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/01/271536233_596089738129980_8886849252580154184_n-768x1024.jpg)
Μεγάλη προσοχή στους οδηγούς διότι υπάρχει πάγος σε αρκετά σημεία του οδικού δικτύου. Σε αυτό σημείο να αναφέρουμε ότι αναμένεται νέα επιδείνωση του καιρού από το μεσημέρι και μετά και ισχυροί άνεμοι.
Τέλος, κλειστά θα παραμείνουν τα σχολεία του νησιού μέχρι και την Τρίτη.