Με έξι (6) νέους εμβολιασμούς, οχτώ (08) δεύτερης δόσης και εξήντα τέσσερις (64) αναμνηστικής δόσης ολοκληρώθηκε η χθεσινή μέρα των εμβολιασμών στην Τήνο σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία του ΕΟΔΥ.
Η μεγαλύτερη αύξηση είναι στην αναμνηστική δόση όπου σύνολο έχουν γίνει 4.132. Για την πρώτη δόση έχουν γίνει 7.196 εμβολιασμοί ενώ για την δεύτερη δόση 6.974.
Τέλος, η Τήνος ακόμα βρίσκεται στις χαμηλές θέσεις του πίνακα στους εμβολιασμούς έχοντας από πάνω τις νησιά όπως η Άνδρος, η Μήλος, η Μύκονος, η Πάρος, η Νάξος.