Ενισχυμένοι βόρειοι άνεμοι επικρατούν στο Αιγαίο και στα ανατολικά ηπειρωτικά τμήματα της χώρας ενδεικτικά χθες, Σάββατο 24 Ιουλίου 2021, η μέγιστη ριπή ανέμου καταγράφηκε για ακόμα μία φορά στο Πόρτο της Τήνου με 119 km/h.
Οπως φαίνεται στον πίνακα που ακολουθεί και παρουσιάζει τις οκτώ μεγαλύτερες ριπές ανέμου, όπως αυτές καταγράφηκαν από το δίκτυο αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2021/07/πορτο_ανεμος3.jpg)