Την Παρασκευή, 21 Μαΐου συνεδρίασε μέσω τηλεδιάσκεψης με θέμα την «Κατανομή ποσού από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους (Κ.Α.Π.) έτους 2021 για την κάλυψη λειτουργικών δαπανών των σχολικών μονάδων των σχολικών μονάδων της Τήνου (Β’ Κατανομή έτους 2021).
Η πρόεδρος μετά τη διαπίστωση της απαρτίας κήρυξε την έναρξη της συνεδρίασης και εισηγούμενη το ανωτέρων θέμα της ημερησίας διάταξης ανέφερε ότι με Απόφαση του Υπουργείου Εσωτερικών εγκρίθηκε η Β’ κατανομή από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους έτους 2021 στους Δήμου της Χώρας για την κάλυψη λειτουργικών δαπανών των σχολικών μονάδων τους.
Για τον Δήμο Τήνου εκταμιεύτηκε το ποσό των 21.310,00€
Κατανομή ποσού Β Δόσης 2021
- Ενιαία Σχολική Επιτροπή Α/μιας Εκπ/σης Δήμου Τήνου – Αναλογούν 12.786,00€
- Ενιαία Σχολική Επιτροπή Β/μιας Εκπ/σης Δήμου Τήνου – Αναλογούν 8.534,00€
- Σύνολο – 21.310,00€