Το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο της Ενορίας Αγ. Νικολάου – Αγ. Ελευθερίου πόλεως Τήνου, ως διαχειριστική επιτροπή του Κληροδοτήματος Αντωνίου Λ. Αλιούστου, δηλώνει ότι ζητά να αγοράσει ένα ή περισσότερα καταστήματα ή γραφεία ή κατοικίες, ελεύθερα ή μισθωμένα, ανεξαρτήτου παλαιότητας, έτοιμα προς χρήση και ενοικίαση, αντί συνολικού αγοραίου τιμήματος μεταξύ του ποσού των εκατόν πενήντα χιλιάδων ευρώ (150.000,00€) και του ποσού των εξακοσίων ογδόντα χιλιάδων ευρώ (680.000,00€), που θα καταβληθεί σε μετρητά ολόκληρο κατά την υπογραφή του πωλητηρίου συμβολαίου.
Προς τούτο, η Διαχειριστική Επιτροπή του Κληροδοτήματος θα δεχθεί σφραγισμένες έγγραφες προσφορές, σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.4182/2013, όπως ισχύουν, και την από 09/03/2023 πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος αυτής, όπως θεωρήθηκε από το Συντονιστή της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου, μέχρι την 10η Αυγούστου 2023, οι οποίες θα πρέπει να κατατεθούν στα γραφεία της Ενορίας (Πλατεία Αγ. Ελευθερίου, Χώρα Τήνου, τηλ.: 2283022108, 6974816140). Από την ανωτέρω διεύθυνση, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προμηθευθούν και την ανωτέρω πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος.
Τήνος, 9 Ιουνίου 2023
Για τη Διαχειριστική Επιτροπή
Ο Πρόεδρος
Π. Στυλιανός Τουφεκλής