Φέρεται εις γνώσιν των ευσεβών καί φιλεόρτων Χριστιανών της ιεράς νήσου Τήνου ότι ο Ιερός Ναός της Αγίας Θέκλης Πύργου Τήνου πανηγυρίζει τήν εορτή ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ ΚΑΙ ΙΣΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΘΕΚΛΗΣ κατά τό ακόλουθο Πρόγραμμα:
Την ΤΕΤΑΡΤΗ, 23 Σεπτεμβρίου 2020:
6:00 μ.μ.: Μέγας Εόρτιος Εσπερινός
Την ΠΕΜΠΤΗ, 24 Σεπτεμβρίου 2020:
7:00 π.μ.: Όρθρος και Πανηγυρική Θεία Λειτουργία.
Καλούνται οι ευσεβείς και φιλέορτοι Χριστιανοί να συμμετάσχουν στις ως άνω Ιερές Ακολουθίες, εφαρμόζοντας τα προβλεπόμενα από τις αρμόδιες Υγειονομικές Υπηρεσίες μέτρα προστασίας και διασφαλίσεως της δημοσίας υγείας.
Ιερά νήσος Τήνος, 20 Σεπτεμβρίου 2020
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2020/09/Χωρίς-τίτλο-11.png)