Φέρεται εις γνώσιν των ευσεβών και φιλεόρτων Χριστιανών της ιεράς νήσου Τήνου ότι η Ενορία Αναλήψεως του Κυρίου Αρνάδου Τήνου πανηγυρίζει τη μνήμη των ΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
ΚΟΣΜΑ ΚΑΙ ΔΑΜΙΑΝΟΥ ΤΩΝ ΕΞ ΑΣΙΑΣ στον Ενοριακό Ναό Αναλήψεως κατά το ακόλουθο Πρόγραμμα:
Την παραμονή, ΣΑΒΒΑΤΟ, 31Οκτωβρίου 2020:
8:00 μ.μ.: Τέλεση Μεγάλου Εορτίου Εσπερινού.
Την κυριώνυμο ημέρα, ΚΥΡΙΑΚΗ, 1 Νοεμβρίου 2020:
7:30 π.μ.: Τέλεση Όρθρου και Πανηγυρικής Θείας Λειτουργίας.
Καλούνται οι ευσεβείς και φιλακόλουθοι Χριστιανοί να συμμετάσχουν στις ως άνω Ιερές Ακολουθίες, εφαρμόζοντας τα προβλεπόμενα από τις αρμόδιες Υγειονομικές Υπηρεσίες μέτρα προστασίας και διασφαλίσεως της δημοσίας υγείας.
Ιερά νήσος Τήνος, 29 Οκτωβρίου 2020
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2020/10/Χωρίς-τίτλο-30.png)