Με 150.000€ επιχορηγείται ο Δήμος Τήνου για την αντιμετώπιση της λειψυδρίας. Η δήλωση του Δημάρχου Τήνου.
«Επειδή, είναι σημαντικό να αναδεικνύουμε το έμπρακτο ενδιαφέρον της Πολιτείας, θα ήθελα να ευχαριστήσω το Υπ. Εσωτερικών Στέλιος Πέτσα, και πάνω απ´ όλα τον Πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη γιατί μέσα σε λιγότερο από μια εβδομάδα ανταποκρίθηκαν θετικά στο αίτημά μας για έκτακτη επιχορήγηση 150.000 ευρώ για την αντιμετώπιση της λειψυδρίας.»
«Συνεχίζουμε να διεκδικούμε με επιμονή και σοβαρότητα ότι αξίζει το νησί μας» καταλήγει η δήλωση του δημάρχου Τήνου.