Ο Δήμαρχος Τήνου κ. Γιάννης Σιώτος απέστειλε την με αρ. πρωτ. 12007/19/11/2020 επιστολή στον Πρόεδρο και τα μέλη της Δ.Ε. του Π.Ι.Ι.Ε.Τ. ενημερώνοντάς τους, για τις θέσεις του σε θέματα που αφορούν το Π.Ι.Ι.Ε.Τ. και τις πρωτοβουλίες που θα λάβει, ώστε το Π.Ι.Ι.Ε.Τ. να διατηρήσει τον ρόλο του, ως ευαγές εθνικό καθίδρυμα και να συνεχίσει να προσφέρει στο λαό και την Τήνο μας.
Με εκτίμηση, Εμμ . Ν . Σώχος, Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος σε θέματα Π.Ι.Ι.Ε.Τ. Δήμου Τήνου.