Η Έπαρχος Τήνου, Αναστασία Δεληγιάννη – Άσπρου κάνει γνωστό ότι εγκρίθηκε το 1ο πρακτικό δημοπρασίας του έργου: «Έργα υποδομής ηλεκτροφωτισμού επαρχιακού οδικού δικτύου ν. Τήνου».
Με τη με αριθμό 699/16-11-2021 απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, εγκρίθηκε το από 27-10-2021 1ο πρακτικό δημοπρασίας (στάδιο ανάδειξης προσωρινού αναδόχου) ανοιχτού διαγωνισμού του έργου: «Έργα υποδομής ηλεκτροφωτισμού επαρχιακού οδικού δικτύου ν. Τήνου», Εκτιμώμενης αξίας 137.096,78 ευρώ (χωρίς Φ.Π.Α. 24% ήτοι συνολικά 170.000 ευρώ ) και αναδείχθηκε ως προσωρινός ανάδοχος η εταιρεία «ΤΕΧΝΟΚΥΚΛΑΔΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ», η οποία προσέφερε συνολικό προϋπολογισμό προσφοράς (με Γ.Ε. Ο.Ε., χωρίς απρόβλεπτα, απολογιστικά, αναθεώρηση και Φ.Π.Α.) 96.764,84 ευρώ, ήτοι μέση τεκμαρτή έκπτωση 18,00 %.
Να θυμίσουμε ότι το έργο αφορά την πλήρη επισκευή των φωτιστικών και των δικτύων του περιφερειακού δρόμου της πόλης της Τήνου και την αντικατάσταση των ιστών φωτισμού, στο τμήμα αρμοδιότητας της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου στον παραλιακό οικισμό των Κιονίων, της Κοινότητας Κτικάδου Τήνου.