Προχωράν οι εργασίες για την βελτίωση του δημοτικού γηπέδου ποδοσφαίρου στο Βίντσι. Να θυμίσουμε πως ήδη έχει τοποθετηθεί ο συνθετικός χλοοτάπητας και έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες αυτού.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2020/01/83493756_176708726903939_4848225810336710656_n-1024x768.jpg)
Έχουν φτάσει στο νησί και τα καθίσματα που θα τοποθετηθούν τις επόμενες ημέρες στις κερκίδες του γηπέδου, επιπροσθέτως, αναμένονται και τα τέρματα.
Τέλος, να αναφέρουμε ότι η μελέτη και η δαπάνη για την κατασκευή του έργου έγινε εξ΄ολοκλήρου από την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Με την ολοκλήρωση των εργασιών η ομάδα ποδοσφαίρου του νησιού και τα τμήματα υποδομής της θα έχουν την ευκαιρία να προπονούνται – αγωνίζονται σε ένα γήπεδο ασφαλή.