![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2023/11/βιωματικό-εργαστήρι-Άννα-λούνα-τελικό--724x1024.png)
Το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί ένα εργαστήρι αφιερωμένο στο άνοιγμα της φωνής, στην εναρμόνιση και στην πολυφωνία στην Τήνο. Απευθύνεται σε όσους αγαπούν το τραγούδι, ανεξαρτήτως γνώσης και εμπειρίας.
Ξεκινώντας από το σώμα και την κίνηση:
- μαθαίνουμε να αφήνουμε τη φωνή να βγαίνει αβίαστα
- ανακαλύπτουμε το εύρος, τα χρώματά της, την εκφραστική της δύναμη
- καλλιεργούμε την ικανότητα της εναρμόνισης με τις φωνές των άλλων
- συνδημιουργούμε πολυφωνική μουσική
Ώρες εργαστηρίου: Σάββατο 9/12 16:00-19:00 και Κυριακή 10/12 11:00-14:00 στο vāyu yoga | massage, Ναυάρχου Παναιτίου 10
Κόστος συμμετοχής:20€ για τη μία ημέρα ή 30€ για τις δύο.
Πληροφορίες: Άννα Λούνα, τηλ. 6945964047 | Ευγενία, τηλ. 6979982566
Η κράτηση θέσης είναι απαραίτητη!
♫ Λίγα λόγια για την Άννα Λούνα Λούβαρη:
Άννα Λούνα Λούβαρη σπούδασε χορό και θέατρο (προπαρασκευαστικό τμήμα της ΚΣΟΤ, Trinity Laban Conservatoire for Music and Dance, Σχολή Θεάτρου Δήλος). Έχει εκπαιδευτεί στη φωνή, το τραγούδι, το Σωματικό Θέατρο και τη μέθοδο Roy Hart, με τους Dinah Stieringer, Ρόζα Προδρόμου, Αλεξάνδρα Καζάζου, Julianna Bloodgood, Rafal Habel, Ulrik Barford, Edda Heeg, Walli Hoffinger κλπ. Πλέον εκπαιδεύεται στη Γαλλία, στο Roy Hart Centre, πάνω στην συγκεκριμένη προσέγγιση ως προς τη φωνή και το τραγούδι.
Έχει εργαστεί στο χώρο του θεάτρου και με παιδιά (μουσικοκινητική αγωγή, play based learning), καθώς και σε άλλους τομείς προκειμένου να στηρίξει τις σπουδές της. Διδάσκει εργαστήρια πάνω στο άνοιγμα της φωνής, το πολυφωνικό τραγούδι, και τον πολυφωνικό αυτοσχεδιασμό.