Τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για τα Restaurant 100 2020 ανακοινώθηκαν σήμερα www.restaurant100.gr. Συμμετοχή είχαμε φυσικά και από εστιατόρια της Τήνου.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2020/12/estiatorio-marathia-tinos-DSC_6408-1024x678.jpg)
Την Τήνο εκπροσωπούν δύο (2) εστιατόρια η Μαραθιά και το Θαλασσάκι. Η Μαραθιά βρίσκεται στην 25η θέση ενώ, το Θαλασσάκι στην 68η θέση των καλύτερων εστιατορίων.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2020/12/thalassaki3.jpg)
Η φετινή είναι μια δύσκολη χρονιά για τα εστιατόρια, αλλά αυτό δεν αναιρεί την αγάπη μας για το καλό φαγητό και την εκτίμησή μας για τους επαγγελματίες που μας το παρέχουν.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2020/12/home_logo_optimized.png)
Οι 100+ foodies της κριτικής επιτροπής των Restaurant 100 ανέδειξαν και φέτος τις κορυφαίες προτάσεις για φαγητό σε όλη την Ελλάδα. Βραβεύσεις απέσπασαν εστιατόρια κάθε ύφους από κάθε γωνιά της χώρας.