Με ανάρτηση του στο facebook, ο δήμαρχος Τήνου έκανε γνωστό πως η Ένωσης Ξενοδοχειακών Επιχειρήσεων του νησιού αποδέχτηκε το αίτημα για φιλοξενία των ιατρών του Γενικού Κρατικού Νίκαιας που θα υπηρετήσουν Κ.Υ. Τήνου.
Ευχαριστώ θερμά τον Πρόεδρο και το Δ. Σ. της Ένωσης Ξενοδοχειακών Επιχειρήσεων Τήνου που αποδέχτηκαν το αίτημά μου για φιλοξενία κατά τη θερινή σεζόν των ειδικευμένων γιατρών του Γενικού Κρατικού Νίκαιας που θα υπηρετήσουν στο Κέντρο Υγείας Τήνου για τη θωράκιση του νησιού μας.
Με αυτή την ενέργεια αποδεικνύουν το αίσθημα ευθύνης, αλλά και την πραγματική τους αγάπη για τον τον τόπο μας.
Όλοι μαζί με ενότητα και αλληλεγγύη στηρίζουμε το σήμερα και το αύριο του νησιού μας!