Ευχαριστώ θερμά την Πυροσβεστική Υπηρεσία Τήνου και τους δύο υπαλλήλους που ήταν σε βάρδια για την άμεση παρέμβαση τους στον Όρμο Υστερνίων στις 3:30 π.μ.
Η άμεση κινητοποίηση τους μας γλίτωσε από τυχόν απρόοπτα. Η φωτιά εκαψε δύο κάδους απορριμμάτων και ότι υπήρχε τριγύρω.
Προσωρινά το σημείο συλλογής για τα απορρίμματα είναι μόνο ένα στην Φορτωτήρα. Θερμή παράκληση σε όλους να προσέχετε τι τοποθετείτε στους κάδους, ιδιαίτερη προσοχή στα τασάκια από τα καταστήματα.
Ευχαριστώ τον Εντεταλμένο Αντιδήμαρχο Πολιτικής Προστασίας Ignatios Dasyras και τον Αντιδήμαρχο καθαριότητας κ. Αντώνη Ξενόπουλο που όλες αυτές τις μέρες αλλά και σήμερα ήταν δίπλα μου.
Πρόεδρος Δημοτικής Κοινότητας Υστερνιων
Φραντζέσκα Δασυρα