Το Δ.Σ. του Συλλόγου «Φιλόμουσοι Τήνου» και η Χορωδία Τήνου, ευχαριστούν θερμά τις φίλες και τους φίλους που παρευρέθηκαν εχθές στην Μοσχούλειο Σχολή και παρακολούθησαν την εκδήλωση με θέμα «Η καλλιτεχνική παράδοση της Τήνου».
Το θέμα επεξεργάστηκε ο εκπαιδευτικός και συγγραφέας κ.Γεώργιος Αλβέρτης, και συμπαρουσίασε με τον επίσης διακεκριμένο συμπολίτη μας κ.Γεώργιο Γρηγοράκη.
Την εκδήλωση διάνθισε με τα τραγούδια της η χορωδία του Συλλόγου, η Χορωδία Τήνου με συμμετοχή της φλαουτίστα Anne Pujolas.
Στο τέλος προσφέρθηκε η βασιλόπιτα του Συλλόγου και προσφέρθηκε ένα μικρό κέρασμα.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4567-766x1024.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4566-1024x768.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4565-769x1024.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4564-768x1024.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4568-768x1024.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4569-1024x768.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4563-768x1024.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4562-768x1024.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4561-1024x768.jpeg)