Την ήττα με 0-4 γνώρισε ο Π.Α.Σ. Τήνου από την Ελλάς Σύρου, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε χθες, Κυριακή, 29 Νοεμβρίου στο γήπεδο του Βίντσι. Ο αγώνας διεξήχθη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων.
Με αυτή την ήττα η ομάδα της Τήνου έμεινε στην τρίτη (3η) θέση του ομίλου έχοντας σε εφτά αγώνες, 9 βαθμούς, τρείς νίκες και τέσσερις ήττες. Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει την Άνω Μερά Μυκόνου στην Τήνο.
Ο Πρόεδρος του ΠΑΣ Τήνου, Φραγκίσκος Λούβαρης δήλωσε μεταξύ άλλων: «Συγχαρητήρια στα παιδια μας που στάθηκαν αξιοπρεπέστατα άπεναντι σε μια ανωτερη ομάδα αλλά και πολλα συγχαρητήρια και καλη επιτυχία στην ομάδα της ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ 1929 στην οποία ευχόμαστε να φτάσει στο στόχο της»
Ομάδα | Βαθμοί | Αγώνες | Νίκες | Ισοπαλίες | Ήττες | Υπέρ | Κατά | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 36 | 0 |
2. | ΑΝΩ ΜΕΡΑ MYKONOY Β | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 12 | 11 |
3. | Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 9 | 15 |
4. | Α.Ο. ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 9 |
5. | ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 7 | 10 |
6. | Α.Ο. ΠΑΓΟΥ | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 5 | 35 |