Την είδηση ότι ο Δήμος Τήνου παρέχει δωρεάν στέγη στο τακτικό και έκτακτο προσωπικό του Κέτρου Υγείας κανει γνωστό ο Δήμαρχος Τήνου με ανάρτηση του. Αναφέρει μεταξύ άλλων:
«Για πρώτη φορά στην ιστορία του ο Δήμος Τήνου παρέχει δωρεάν στέγη στο τακτικό και έκτακτο προσωπικό του Κέντρου Υγείας, ως μία έμπρακτη στήριξη και ουσιαστική αναγνώριση της προσφοράς τους στην τοπική μας κοινωνία.»
Κλείνοντας ο Δήμαρχος αναφέρει «Η χρηματοδότηση που διασφαλίστηκε από την ΠΕΔ Νοτίου Αιγαίου, κατόπιν αιτήματός μας αποτελεί μια πράξη υπευθυνότητας και αλληλεγγύης επιβεβαιώνοντας τον κοινωνικό ρόλο της Τοπικής Αυτοδιοίκησης».