Με το βάρος πλέον να έχει πέσει στα χωριά του νησιού, ο μηχανισμός της Τήνου έδωσε αγώνα όλο το βράδυ ώστε να μην δημιουργηθούν προβλήματα από την κακοκαιρία «Ελπίς».
Στην πόλη του νησιού τα πράγματα είναι καλά, μοναδική παραφωνία η δημιουργία πάγου σε κάποια σημεία του οδικού δικτύου. Γι αυτό προσοχή στην οδήγηση.
Στα χωριά η εικόνα είναι καλύτερη, «Αν δεν χιονίσει ξανά μέχρι το μεσημέρι θα είμαστε σε πάρα πολύ καλό σημείο» μας μεταφέρουν οι αρμόδιοι. Τα μαγαζιά είναι κλειστά όπως και οι σχολικές μονάδες.