Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου μας εύχεται σε όλους τους Καρδιανιώτες αλλά και στους φίλους του χωριού, υγεία, ευτυχία και μια καλύτερη χρονιά.
Με αφορμή την συμπλήρωση 60 χρόνων από την ίδρυση του Συλλόγου μας αποφασίσαμε να αφιερώσουμε το φετινό μας ημερολόγιο στην μεγάλη προστάτιδά μας Αγία Τριάδα.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Δημήτρη Περγάλη για τις όμορφες φωτογραφίες που μας παραχώρησε.
Το ημερολόγιο μας ευχόμαστε να σας συνοδεύει παντού. Άλλωστε όπως έχουμε ξαναπεί και παλαιότερα και δεν θα σταματήσουμε να το λέμε, η Καρδιανή είναι μέσα μας και ταξιδεύει μαζί μας όπου κι αν βρισκόμαστε.