O καθαρισμός του λαγκαδιού της Αγίας Παρασκευής Τήνου συνεχίζεται σε νέα πεδία καθώς και συντηρηση των παλαιότερων που δουλέψαμε στο πρόσφατο παρελθόν.
Έχοντας αποκτήσει καλή εικόνα , τους τελευταίους 5 μήνες που ασχολούμαστε, παρατηρούμε τα εξής
Τα απόβλητα των νομαδων που επισκεπτονται το νησί, καθώς και τα μπαζα των μικροεργολαβων που τα ακουμπάνε έτσι απλά στο δημόσιο χώρο, είναι η μεγάλη πληγή του λαγκαδιου.
Το δουλεύουμε από λίγο κάθε εβδομάδα για να είναι εφικτό και να έχει συνέχεια η δράση.
Καλή Κυριακή
Υ.γ τα καμένα φορτηγά βρήκαν οδηγό….έτσι για την Τέχνη
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4842-1024x768.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4841-1024x768.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4840-1024x768.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4839-462x1024.jpeg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4838-1024x461.jpeg)