Σύμφωνα με καταγγελία που δεχτήκαμε πριν λίγα λεπτά, στο χωριό του Πύργου Τήνου εμφανίστηκαν κρούσματα δηλητηρίασης ζώων! Αναζητούνται 5 αδέσποτες στειρωμένες γάτες και άλλη δεσποζόμενη βρεθηκε δηλητηριασμένη
Πρόκειται για την πίσω πλευρά του Πύργου και συγκεκριμένα από το Σχολείο μέχρι την Αγία Τριάδα!
Η δηλητηρίαση ζώων από πρόθεση διώκεται ποινικά κι έχετε τη δυνατότητα (και υποχρέωση) να καταγγείλετε οποιοδήποτε τέτοιο περιστατικό, ενώ σε περίπτωση που συλληφθεί κάποιος την ώρα που τοποθετεί δηλητηριασμένα δολώματα (φόλες), ακολουθείται η διαδικασία του αυτοφώρου.