Ενημερώνουμε το επιβατικό κοινό, ότι σύμφωνα με τις τελευταίες οδηγίες του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας, απο τη Δευτέρα 4 Μαΐου είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας σε όλα τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς, τόσο από τους οδηγούς όσο και από τους επιβάτες.
Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική και κατά την παραμονή στο χώρο επιβίβασης, και εντός του γραφείου του ΚΤΕΛ.Επιπλέον, θα πρέπει να τηρούνται οι αποστάσεις ασφαλείας μεταξύ των επιβατών εντός των λεωφορείων.
Παρακαλούμε πολύ μη χρησιμοποιείτε τις δύο πρώτες θέσεις ώστε να τηρούνται και οι αποστάσεις από τον οδηγό.Σε όλα τα λεωφορεία μας θα υπάρχει αντισηπτικό gel για χρήση από το κοινό.Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να ακολουθήσουμε τις οδηγίες για την πιο γρήγορη επιστροφή στην καθημερινότητα.
Από τη Διοίκηση του ΚΤΕΛ Τήνου.”