Ανακοίνωση εξέδωσε ο δήμαρχος Τήνου σχετικά με την ενίσχυση του Κέντρου Υγείας Τήνου ενόψει της καλοκαιρινής περιόδου.
Όπως ανακοίνωσε ο Διοικητής της 2ης ΔΥΠΕ κ. Χρήστος Ροϊλός το Γενικό Κρατικό Νοσοκομείο Νίκαιας θα “υιοθετήσει” για τη καλοκαιρινή σεζόν το Κέντρο Υγείας του νησιού μας, αποστέλλοντας εκ περιτροπής εξειδικευμένο ιατρικό προσωπικό για τη μάχη της πανδημίας.
Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Διοικητή που αφουγκράζεται τις αγωνίες μας και συνδράμει με τη σειρά του, ώστε η Τήνος να αποτελεί ασφαλή τόπο να ζεις και να επισκεφθείς.