Με την ευλογία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Σύρου-Τήνου κ. Δωροθέου Β’ τελέσθηκε σήμερα στον Πανίερο Ναό της Ευαγγελιστρίας Τήνου ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία επί τη εορτή της εις Ιερουσαλήμ εισόδου του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού.
Συμμετείχαν, ο Δήμαρχος Τήνου, η Ειρηνοδίκης Τήνου, ο Λιμενάρχης Τήνου, η Πρόεδρος του Λιμενικού Ταμείου Τήνου, ο Αντιπρόεδρος της Διοικούσης Επιτροπής του Ιερού Ιδρύματος, Δημοτικοί Σύμβουλοι, μέλη της Διοικούσης Επιτροπής του ΠΙΙΕΤ, Πρόεδροι και μέλη Συλλόγων και Φορέων και ευλαβείς Χριστιανοί Τήνιοι και προσκυνητές.
Ο Αρχιερατικός Επίτροπος της ιεράς νήσου, Πρωτοπρ. Γεώργιος Φανερός μετέφερε τις ευχές και ευλογίες του Σεβασμιωτάτου και ευχήθηκε Καλή Αγία και Μεγάλη Εβδομάδα και Καλή Ανάσταση.
Φωτογραφίες: Δήμητρα Φανερού
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-3.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-4.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-5.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-6.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-7.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-8.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-9.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-10-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-12.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-13.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-14.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2022/04/baion-tinos-15.jpg)