Με την ευλογία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Σύρου-Τήνου κ. Δωροθέου Β’ τελέσθηκε σήμερα στον Πανίερο Ναό της Ευαγγελιστρίας Τήνου ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία επί τη εορτή της εις Ιερουσαλήμ εισόδου του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού.
Συμμετείχαν, η Αντιπεριφερειάρχης Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας και Έπαρχος Τήνου, ο Δήμαρχος Τήνου, ο Λιμενάρχης Τήνου, ο Διοικητής του ΑΤ Τήνου, ο Διοικητής του Πυροσβεστικού Σώματος Τήνου, ο Πρόεδρος του Λιμενικού Ταμείου Τήνου, ο Αντιπρόεδρος της Διοικούσης Επιτροπής του Ιερού Ιδρύματος, Δημοτικοί Σύμβουλοι της Μείζονος Αντιπολιτεύσεως, ο Πρόεδρος του Κέντρου Υγείας Τήνου, ο Γενικός Γραμματέας και τα μέλη της Διοικούσης Επιτροπής του ΠΙΙΕΤ, Πρόεδροι και μέλη Συλλόγων και Φορέων, διευθυντές εκπαιδεύσεως και εκπαιδευτικοί και ευλαβείς Χριστιανοί προσκυνητές και Τήνιοι.
Ο Αρχιερατικός Επίτροπος της Ιεράς νήσου, Πρωτοπρ. Γεώργιος Φανερός, μετέφερε τις ευχές και ευλογίες του Σεβασμιωτάτου Ποιμενάρχου κ. Δωροθέου Β΄ και ευχήθηκε Καλή Αγία και Μεγάλη Εβδομάδα και Καλή Ανάσταση.
Τους εκκλησιαστικούς ύμνους απέδωσαν οι χοροί των ιεροψαλτών του Πανιέρου Ναού υπό τη διεύθυνση του Πρωτοψάλτη κ. Μάριου Κυριάκου.
Φωτογραφίες: Γεώργιος Πολυκανδρίτης
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6679_53684686475_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6680_53684457608_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6684_53684602324_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6688_53684602309_o-1-rotated.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6697_53684602314_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6698_53684230486_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6702_53684230511_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6714_53684230516_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6716_53684686355_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6719_53684686350_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6726_53683364947_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6729_53684602209_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6731_53684230391_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6736_53683364902_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6739_53684457493_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6740_53684457468_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6750_53683364852_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6754_53684230356_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6757_53684602104_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6761_53684457358_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6763_53684230326_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6771_53684602049_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6773_53683364787_o-1-rotated.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6783_53684686150_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6784_53684601979_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6792_53683364757_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6794_53684686105_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6800_53684230231_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6805_53684457278_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6806_53684686060_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6807_53684601909_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6811_53684601894_o-1-rotated.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6812_53684457213_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6816_53684230166_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6828_53684230156_o-1-rotated.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6831_53684685975_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6833_53684601844_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6835_53684230106_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6842_53684457153_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6843_53684457108_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6844_53683364557_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6845_53684601744_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6846_53684230076_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6847_53684230066_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6852_53684230036_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6855_53684685890_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6858_53684230026_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6860_53684601704_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6873_53684601684_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6880_53684229986_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6885_53684456993_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6896_53684229981_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6898_53683364412_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6901_53684601634_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6925_53684229921_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6926_53684685820_o-1.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6931_53684456943_o-2.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc_6933_53684229936_o-2.jpg)