Στην προγραμματισμένη σημερινή συνέντευξη τύπου του Παναγιώτη Κροντηρά, νέου δημάρχου Τήνου, είχαμε πολλές ειδήσεις. Έγιναν γνωστά τα ονόματα που θα πλαισιώσουν τις θέσεις ευθύνης της νέας δημοτικής αρχής.
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2023/12/ΠΕΡΠΙΝΙΑΣ-ΓΙΩΡΓΟΣ-1021x1536-1-681x1024.jpg)
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2023/12/ΔΑΣΥΡΑΣ-ΙΓΝΑΤΙΟΣ-1021x1536-1-681x1024.jpg)
Στο Λιμενικό Ταμείο Τήνου όπου πρόσφατα διασπάστηκε από την Άνδρο, πρόεδρος θα προταθεί να είναι ο Ευάγγελος Σημαντήρης ενώ αντιπρόεδρος θα είναι ο Γιώργος Περπινιάς. Ο Ιγνάτιος Δασύρας θα είναι το τρίτο μέλος που θα προστεθεί στους συμβούλους της δημοτικής αρχής.