Ολοκληρώνεται από την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου το έργο της διαπλάτυνσης Επαρχιακού δρόμου και επισκευή ράμπας εισόδου στο χωριό του Πύργου.
Όπως αναφέρει η Έπαρχος Τήνου, Νατάσα Δεληγιάννη – Άσπρου: «Ας μη ξεχνάμε ότι ήταν ένα πάγιο αίτημα των κάτοικων εξαιτίας της επικινδυνότητας του σημείου και της μεγάλης πιθανότητας πρόκλησης ατυχημάτων. Βασικό μας μέλημα και προτεραιότητα η ασφάλεια των κατοίκων και επισκεπτών της Τήνου».
![](https://tinostoday.gr/wp-content/uploads/2020/05/101334234_540974883446534_3407874481417355264_n-1024x768.jpg)
Τέλος, να αναφέρουμε ότι σύντομα θα παραδοθεί στην κυκλοφορία το τμήμα του δρόμου αυτού, που ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνο και είχαν προκληθεί ατυχήματα στο παρελθόν.