Επικοινωνία
Τηλέϕωνο: 22830.26307
Εmail: info@keraso.com
Site: www.keraso.com
Δείτε όλα τα καινούργια «μαρτάκια» στο Instagram του Keraso
Social Profile
Facebook: Κeraso Events
Instagram: Keraso Events
Λεωϕόρος Μεγαλόχαρης 12, Τήνος 84200
Επικοινωνία
Τηλέϕωνο: 22830.26307
Εmail: info@keraso.com
Site: www.keraso.com
Δείτε όλα τα καινούργια «μαρτάκια» στο Instagram του Keraso
Social Profile
Facebook: Κeraso Events
Instagram: Keraso Events
Λεωϕόρος Μεγαλόχαρης 12, Τήνος 84200
του Νεκτάριου Αντωνόπουλου
Έκθεση ζωγραφικής & χαρακτικής
Τοποθεσία: Δια Χρόνος
Με πολλή ευαισθησία και σεβασμό 26 καλλιτέχνες του Συλλόγου Καλλιτεχνών Εικαστικών Τεχνών Τήνου καθώς και προσκεκλημένοι καλλιτέχνες, εμπνέονται από τον Ιερό Τόπο της Τήνου, με αφορμή τα 201 χρόνια από την εύρεση της θαυματουργής εικόνας της Μεγαλόχαρης.
Το θέμα προσεγγίζεται από μία εικαστική οπτική διαχρονικά αλλά και σύγχρονα. Πρόκειται για μία συνθήκη που περιλαμβάνει έργα Γλυπτικής, Χαρακτικής, Ζωγραφικής, Φωτογραφίας, Installation ,Νέα Μέσα , Video Art.
Ο σκοπός της δράσης ξεπερνά το στενό πλαίσιο μιας επετειακής έκθεσης, στοχεύοντας παράλληλα στην ανάδειξη ντόπιων και φιλοξενούμενων καλλιτεχνών και προσφέροντάς τους την ευκαιρία να επαναπροσδιορίσουν οι ίδιοι το γεγονός, την ιστορία και τα έθιμα γύρω από την εύρεση.
Εξού και η επιλογή του τίτλου της έκθεσης « Εύρεσις και Επανευρέσεις» με επιμελητή τον κ. Ν. Π.Παΐσιο.
Ακολουθήστε το Tinos Today στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις τελευταίες & σημαντικές ειδήσεις της Τήνου
Επικοινωνία
Τηλέϕωνο: 22830.26307
Εmail: info@keraso.com
Site: www.keraso.com
Δείτε όλα τα καινούργια «μαρτάκια» στο Instagram του Keraso
Social Profile
Facebook: Κeraso Events
Instagram: Keraso Events
Λεωϕόρος Μεγαλόχαρης 12, Τήνος 84200
του Νεκτάριου Αντωνόπουλου
Έκθεση ζωγραφικής & χαρακτικής
Τοποθεσία: Δια Χρόνος
Με πολλή ευαισθησία και σεβασμό 26 καλλιτέχνες του Συλλόγου Καλλιτεχνών Εικαστικών Τεχνών Τήνου καθώς και προσκεκλημένοι καλλιτέχνες, εμπνέονται από τον Ιερό Τόπο της Τήνου, με αφορμή τα 201 χρόνια από την εύρεση της θαυματουργής εικόνας της Μεγαλόχαρης.
Το θέμα προσεγγίζεται από μία εικαστική οπτική διαχρονικά αλλά και σύγχρονα. Πρόκειται για μία συνθήκη που περιλαμβάνει έργα Γλυπτικής, Χαρακτικής, Ζωγραφικής, Φωτογραφίας, Installation ,Νέα Μέσα , Video Art.
Ο σκοπός της δράσης ξεπερνά το στενό πλαίσιο μιας επετειακής έκθεσης, στοχεύοντας παράλληλα στην ανάδειξη ντόπιων και φιλοξενούμενων καλλιτεχνών και προσφέροντάς τους την ευκαιρία να επαναπροσδιορίσουν οι ίδιοι το γεγονός, την ιστορία και τα έθιμα γύρω από την εύρεση.