Μια μεγάλη διοργάνωση θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στο νησί της Τήνου και συγκεκριμένα στο Κλειστό Γυμναστήριο του νησιού. Αναφερόμαστε στην προκριματική φάση μπάσκετ του πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων!
Ο Περιστεριώνας μας θα είναι στη διοργάνωση ως πρωταθλητής Κυκλάδων και θα συμμετάσχει μαζί με άλλες δύο ομάδες, τον πρωταθλητή της ΤΕ Δωδεκανήσου, τον ΓΑΣ Ιάλυσο και τον πρωταθλητή της ΕΚΑΣ Κρήτης, το Ηράκλειο. Η νικήτρια ομάδα θα αντιμετωπίζει την αντίστοιχη που θα προκύψει από το βόρειο Αιγαίο (Σάμος, Χίος, Λέσβος) για μία θέση στο Final-8.
Το σημαντικό αυτό γεγονός για το νησί μας και τον Περιστεριώνα θα μεταδοθεί ζωντανά από το Tinos Today
»πληροφορίες από Ιωάννη Νοταρά – sportcyclades.gr