Στην σύλληψη ενός (01) ημεδαπού, ηλικίας 32 ετών, προέβησαν την 21-07-2020, Στελέχη του Λιμεναρχείου Τήνου, διότι μετά από διενέργεια ελέγχου εντοπίστηκαν και κατασχέθηκαν τρείς (03) πλαστικές συσκευασίες με αποσπάσματα ακατέργαστης ινδικής κάνναβης συνολικού μικτού βάρους τριάντα επτά γραμμαρίων και πέντε δέκατα του γραμμαρίου (37,5 γρ.).
Διενεργείται προανάκριση από το Λιμεναρχείο Τήνου στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας.